Get Adobe Flash player

Witamy serdecznie wszystkich, którzy na naszej stronie oczekują wieści z trasy.
Początek naszej podróży dookoła świata dnia 07.09.2011 przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Długo jeszcze w pociągu do Rzeszowa nie mogliśmy ochłonąć po pożegnaniu jakie zgotowała nam rodzina i media. Kogo tam nie było? Nie wiem, ale byli:
dziennikarze Kuriera i Głosu Szczecińskiego, obecne Radio Szczecin i TVP Szczecin.
Byli przedstawiciele Urzędu Miasta, a także liczna rozśpiewana grupa moich przyjaciół z Domu Kombatanta, mieszczącego się przy ul. Romera, przybyli też przedstawiciele czasopisma Dookoła Świata naszego pomocnika logistycznego. Oddalaliśmy się ze łzami w oczach bo przecież spotkamy się z nimi wszystkimi ponownie dopiero za 1,5 roku. Z drugiej strony Polski w Świnoujściu.
Podróż do Rzeszowa upłynęła nam bardzo szybko (chociaż to 16 godz.) na pogawędkach o wyprawie z innymi pasażerami. Około 24.00 byliśmy na miejscu, a że do Domu Polonii nie było daleko pokonaliśmy tę odległość szybciutko gdzie już na nas czekał gospodarz obiektu. Za wspaniałą gościnę bardzo dziękujemy kierownictwu Domu. Rano 08.09, po obfitym śniadanku udało nam się zwiedzić Rzeszów i o godz 15.15 wsiedliśmy do autobusu relacji Rzeszów - Żytomierz (Ukraina). Na granicy polsko-ukraińskiej po blisko trzech godzinach bardzo dokładnej kontroli bagaży przekroczyliśmy granicę. W Żytomierzu byliśmy o 5.30 rano czasu lokalnego(+1 godz.) czyli 09.09 o godz.7.05 z poczekalni odebrała nas Pani Lilia z Konsulatu RP w Żytomierzu i pojechaliśmy do klasztoru Benedyktynek gdzie zostawiliśmy bagaże. Szybko udaliśmy się do miejscowego kościoła na spotkanie z częścią Polonii zamieszkującą ten rejon, kultywującą tradycje chrześcijańskie. Następnie zjedliśmy śniadanie u proboszcza i tak posileni fizycznie udaliśmy się z nieodłącznie nam towarzyszącą Panią Lilianą wraz z zespołem lokalnej TV na zwiedzanie starej części Żytomierza, w tym Cmentarz Stary o ponad 100-letniej tradycji. Pani Liliana okazała się osobą doskonale znającą Żytomierz i bardzo pomocną w sprawach organizacyjnych. W następnym dniu 10/09 spotkaliśmy się z Panią Tatianą, historykiem i pracownikiem konsulatu która w sposób profesjonalny przedstawiła historię Żytomierza. Po południu zwiedziliśmy Kijów w towarzystwie sympatycznego młodego człowieka o imieniu Denys i o godz 17 autobusem wyruszyliśmy do miejscowości Suaceva.
Szczególne podziękowania składamy Honorowemu Konsulowi RP Panu Jurijowi Woderackiemu w Żytomierzu za osobiste zainteresowanie się naszym projektem podróży "ŚLADAMI POLONII NA ŚWIECIE" oraz gościnę.

(10 września 2011)


Szanowni Państwo

Poszukujemy kontaktów z Polakami za granicą. Mogą się do nas zwracać wszystkie ośrodki zrzeszające Polaków żyjących poza granicami krajów, jak i osoby indywidualne, które zechciałyby uczestniczyć aktywnie w przygotowanej ekspedycji. Będziemy bardzo zobowiązani za każdy kontakt i informację. Listy prosimy przekazywać na adres : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiamy

We are looking for a contact with the Polish people, who live abroad. Everybody could write to us, means Polish Institution or every person who lives abroad and wants to make co-operation with us. Get any information or any contact from you will be very fabulous. The letter send, please to Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. or Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Best Regards

Nous sommes ? la recherche de contact avec des Polonais résidant ? l'étranger. On attand la réponse des associations, des centres polonais, mais aussi des individus, qui voudraient participer activement dans notre expedition. Nous seront tr?s reconnaissants pour chaque contact, ou pour l'information quelconque. Nous vous prions d'adresser vos couriers aux adresses suivantes Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ou  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Amicalement Rédaction de Dookoła Świata"

Wir werden uns frohen wenn Sie uns Kontakten. Wir werden jeder Kontakt mit Polnishe Organisationen uber die Grenzen auf nehmen. Herr Ryszard Tunkiewicz und Herr Jacek Michalski wird durch dem Welt wandern. Er gerne mochte alle Polen besuchen uberal auf dem Welt. Wir frohen uns auf unsere zusamen arbert. Wenn Sie interese haben bitte schcken Sie uns ain e-meil Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oder Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Mit herzliche Grussen

 


Poprawiony (środa, 28 września 2011 18:41)